Trendy 2023 - ciemne płytki marmurowe w aranżacji łazienki

Płytki imitujące ciemny marmur w łazience w stylu klasyczym

Płytki imitujące marmur w ciemnym kolorze to doskonałe tło dla aranżacji w stylu klasycznym, łazienek w klimacie art deco, glamour czy modern classic. Ciemne płytki marmurowe tworzą spójne kompozycje w zestawieniu z jasnym marmurem oraz złotymi dodatkami i białą ceramiką.

Marmur ze złotą żyłą, w polerze, dobrze jest połączyć z inną płytką w bardziej stonowanym, matowym wykończeniu. Takie rozwiązanie pozwoli położyć większy akcent i odpowiednio podkreślić urodę ciemnej płytki. Złote baterie łazienkowe, profile kabiny prysznicowej (np. Evolve Elegante) rama lustra lub dekor będą idealnym dodatkiem, warto jednak zachować umiar, aby wnętrze nie było zbyt przeładowane.

Płytki imitujące ciemny marmur w nowoczesnej łazience

Ciemne płytki marmurowe sprawdzą się także w nowoczesnej łazience, z wykorzystaniem ceramiki i mebli łazienkowych o prostej formie (np. takich jak szafki Evolve Tulum-L) oraz płytek z efektem jasnego betonu lub monokolorystycznych. Dzięki połączeniu z jasną, gładką i matową płytką betonową (np. Bellezza Congre - na zdjęciu, lub Bellezza Smart), płytka marmurowa będzie główna ozdobą łazienki.

To dobry pomysł na aranżację małej łazienki, w której nie ma miejsca na dodatki, rośliny czy meble łazienkowe. Mocny akcent kolorystyczny, jaki dają płytki imitujące marmur w ciemnych odcieniach, od razu nada aranżacji delikatniejszego i bardziej eleganckiego charakteru.

Ciemne płytki w małej łazience - czy to dobry pomysł?

Czy ciemne płytki marmurowe sprawdzą się w aranżacji małej łazienki? Zdecydowanie tak, chociaż aranżacja takiego wnętrza wymaga rozwagi i uważnego planowania. W małej łazience, szczególnie jeśli jest to główna łazienka w domu, priorytetem jest funkcjonalność oraz dobre oświetlenie. Ważne więc, aby łazienka była jasna i jak najbardziej przestronna.

Jasne płytki dobrze odbijają światło, ale także optycznie powiększają pomieszczenie, dlatego są one zawsze pierwszym wyborem przy projektowaniu małej łazienki. Nie oznacza to jednak, że musimy zrezygnować z marzenia o ciemnych płytkach. Najlepsze rozwiązanie, to montaż wymarzonej płytki imitującej ciemny marmur na podłodze łazienki. Nie wpłynie to na jasność pomieszczenia, a dodatkowo zyskamy podłogę, na której nie widać zabrudzeń.

 

Ciemny marmur i płytki drewnopodobne - czy to dobre połączenie?

Płytki marmurowe kojarzą się raczej z chłodną elegancją, wnętrzami w stylu klasycznym, pełnymi luksusowych odniesień, złotych detali i blasku. Płytki drewnopodobne zaś to przede wszystkim ciepłe wnętrza skandynawskie, łazienki organiczne lub japońska prostota, kolory ziemi i natury. Z pozoru więc są to dwa przeciwległe bieguny w aranżacji łazienek. Okazuje się jednak, że można je połączyć i uzyskać w ten sposób niezwykle ciekawe, ciepłe i jednocześnie wyrafinowane wnętrze.

W aranżacji łączącej z pozoru przeciwstawne elementy zawsze stosuje się proste rozwiązanie, które pozwala uzyskać wrażenie spójności i pozwala poczuć, że wszystkie elementy wnętrza do siebie pasują.

 

Płytki marmurowe i płytki drewnopodobne - jak je ze sobą łączyć?

Kluczem do połączenia ciemnych płytek marmurowych i drewnopodobnych w jednej łazience jest spajająca w całość biel!

Dzięki zastosowaniu bieli, płytek w kolorze białym (np. Bellezza Maximum White) lub w bardzo jasnych odcieniach szarości jako tła, zestawienie marmuru i drewna pozwala uzyskać efekt jasnej, przytulnej i eleganckiej łazienki jednocześnie.

Do takich wnętrz polecamy białą ceramikę - np. wannę wolnostojącą Bellezza Zeus, oraz spójne dodatki w jednym kolorze - złote baterie oraz złote profile kabiny prysznicowej (Evolve Elegante) lub czarne baterie (Evolve Aksja-D black lub Katla-D black) i czarne profile kabiny (Evolve Snazzy lub Evolve Douse).

Powiązane produkty

Może Cię zainteresować